(0 produktów) - 0,00 zł

Nie masz produktów w koszyku.

Depresator do diesla

Coraz częściej kupujemy auta z silnikami wysokoprężnymi. Dlatego powinniśmy zdawać sobie sprawę z wymogów, które nakłada na nas jego użytkowanie. W sezonie zimowym powinniśmy zaopatrzyć się w depresator do oleju napędowego, który pozwoli obniżyć temperaturę krzepnięcia cieczy. W DexOil spotkasz się z profesjonalną ofertą skutecznych preparatów.

Depresatory do oleju napędowego

Jak powszechnie wiadomo, mróz jest wrogiem silników wysokoprężnych. Polskie rafinerie produkują trzy rodzaje oleju napędowego – każdy odpowiedni do pory roku. I tak olej letni stosowany jest od 1 maja do 15 września. Drugi z kolei to olej przejściowy stosowany od 16 września do 15 listopada, a także od 16 marca do 30 kwietnia. Temperatura krzepnięcia wynosi -10 st. C. Olej zimowy natomiast stosowany jest od 16 listopada do 15 marca, wytrzymuje przy mrozach dochodzących do -20 st. C.

Skuteczny depresator do diesla

Pomimo zróżnicowania sezonowego, nie ma stuprocentowej pewności, że np. na mniejszych stacjach w mniejszych miejscowościach, olej letni sprzedawany jest jeszcze jesienią. Może to doprowadzić do zamarznięcia paliwa podczas zimowego tankowania w czasie większych mrozów. Aby uniknąć tego typu nieprzyjemnych sytuacji, które kończą się wizytą u mechanika, warto zaopatrzyć się w depresator do diesla. Jest to specjalny preparat, dzięki któremu temperatura krzepnięcia parafiny się zmniejsza. Depresator wlewamy do baku przed każdym tankowaniem, najlepiej przed siarczystymi mrozami.

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.