(0 produktów) - 0,00 zł

Nie masz produktów w koszyku.

Swipe to the left

​Zestaw do dystrybucji AdBlue – jak działają, gdzie kupić?

By Michał Chwedkowski 1 years ago 112 Views No comments

AdBlue to specjalny płyn, którego zadaniem jest oczyszczanie spalin. Z technologii AdBlue korzysta wiele pojazdów z silnikiem Diesla, zarejestrowanych po 2015 roku. Stacje paliw oraz punkty dystrybucji coraz częściej stawiają na profesjonalne zestawy do dystrybucji AdBlue, które zapewniają sprawne i bezpieczne przelewanie płynu do osobnego zbiornika.


Jak działa AdBlue?


Niewielka ilość płynu AdBlue jest wtryskiwana do spalin w układzie wydechowym. Mocznik oraz wysoka temperatura sprawiają, że tlenki azotu zmieniają się w amoniak i dwutlenek węgla. Następnie spaliny trafiają do układu selektywnej redukcji katalitycznej, gdzie dochodzi do zamiany tlenków azotu w nieszkodliwy azot i wodę. Jest to technologia, która od wielu lat była wykorzystywana w autobusach i samochodach ciężarowych. Aktualnie stosowana jest także w samochodach osobowych z silnikiem Diesla.


Jak uzupełnić płyn AdBlue?


Dolewanie płynu AdBlue nie jest skomplikowane i każdy poradzi sobie z tym samodzielnie. W większości samochodów wlew AdBlue znajduje się obok wlewu paliwa, choć w starszych modelach może znajdować się w bagażniku. Sposób dolewania płynu AdBlue przypomina uzupełnianie płynu do spryskiwaczy, należy jednak bardzo uważać, aby cieczy nie rozlać, gdyż ma ona silne właściwości korozyjne.


Zestaw do dystrybucji AdBlue – na co zwrócić uwagę przy zakupie?


Zestawy do dystrybucji AdBlue to urządzenia, które usprawniają przelewanie płynu do zbiornika i pozwalają na dokładną kontrolę poziomu cieczy w zbiorniku. W sklepie internetowym z osprzętem do paliwa Dexoil znaleźć można profesjonalne zestawy do AdBlue gotowe oraz takie, które można stworzyć poprzez złożenie elementów dowolnie wybranych przez klienta. Taki indywidualny zestaw do dystrybucji AdBlue pozwoli na spełnienie wszystkich indywidualnych potrzeb, związanych z przelewaniem i dystrybucją płynu AdBlue.


AdBlue a warunki pogodowe


Jeżeli w cieczy AdBlue znajdzie się zbyt dużo wody, mogą pojawić się problemy podczas niskich temperatur. Płyn zamarza w temperaturze -11 stopni Celsjusza. Co prawda profesjonalne układy wyposażone są w grzałkę, której zadaniem jest podgrzanie płynu przy rozruchu, jednak zdarza się, iż podczas siarczystych mrozów nie będzie ona funkcjonowała poprawnie, co może doprowadzić do nieprawidłowego działania, a nawet uszkodzenia całego układu.


Nie tylko niskie temperatury są zagrożeniem dla AdBlue. Płyn może stracić swoje właściwości po przegrzaniu lub przy zbyt długiej ekspozycji na światło słoneczne. Zaleca się więc, aby nie przewozić cieczy przez długi czas w bagażniku oraz, aby nie kupować baniek, które stały przez długi czas w nasłonecznionym miejscu.