(0 produktów) - 0,00 zł

Nie masz produktów w koszyku.

Swipe to the left

​Zbiorniki mobilne do paliwa – do czego służą i jakie wybrać?

By Michał Chwedkowski 1 month ago 17 Views No comments

Mobilne zbiorniki do oleju napędowego potrzebne są wszędzie tam, gdzie wymagane są częste dostawy paliwa, najczęściej do miejsc pracy maszyn i pojazdów, które z nich korzystają. Dzięki takim zbiornikom transport może być przeprowadzany w najlepszych, najbezpieczniejszych warunkach, zapewniających możliwość swobodnego przewożenia oleju z miejsca na miejsce.


Mobilne zbiorniki do Diesla, benzyny lub AdBlue to sprzęt, który z pewnością przyda się wszystkim przedsiębiorcom, zajmującym się dystrybucją paliw. Z tego typu produktów korzystają także właściciele maszyn rolniczych oraz pojazdów dostawczych.


Zbiorniki jednopłaszczowe – jakie wybrać?


Wybierając zbiornik do paliwa jednopłaszczowy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał wykonania, pojemność oraz kształt produktu. Dobrą opcję stanowi zbiornik Truck tank 250 l wykonany ze specjalnego tworzywa odpornego na promieniowanie UV. Unikalna konstrukcja zbiornika pozwala na podjechanie do niego wózkiem widłowym z każdej strony, zapewniając komfort i bezpieczeństwo napełniania oraz opróżniania.


Zbiorniki jednopłaszczowe pozwalają na dostarczanie paliwa bezpośrednio do urządzenia lub pojazdu w miejscu jego wykorzystania. Umożliwia to uniknięcie przestojów w trakcie pracy maszyn rolniczych czy drogowych. Warto stawiać na zbiorniki, które charakteryzują się dodatkowym zabezpieczeniem, chroniąc paliwo przed nadmiernym ruchem w trakcie transportu, a także redukując ryzyko przewrócenia się zbiornika.


Czym są zbiorniki dwupłaszczowe?


Zbiorniki dwupłaszczowe to zbiorniki dwuścienne, które wykonywane są najczęściej z dwóch warstw stali lub tworzywa sztucznego z zachowaniem jak najmniejszej przerwy między nimi. Składają się ze zbiornika wewnętrznego, nazywanego inaczej właściwym, i to w nim magazynowany jest olej. Część zewnętrzna, nazywana płaszczem zewnętrznym, musi pomieścić przynajmniej 110% objętości oleju ze zbiornika wewnętrznego. Wszelkiego rodzaju osprzęt, taki jak rurociągi, pompy, węże, pistolety itd. powinny być umieszczone w obrębie płaszcza zewnętrznego lub też w specjalnym systemie bezpieczeństwa, zapewniającym nieprzenikanie oleju napędowego do gruntu.


Gdzie kupić zbiornik mobilny do paliwa?


Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości zbiorników mobilnych do paliwa, zapraszamy na naszą stronę. Oprócz wysokiej jakości zbiorników oferujemy również liczniki przepływu paliwa, pistolety do ropy, wskaźniki poziomu paliwa oraz wiele innych akcesoriów, przydatnych w punktach dystrybucji paliw.