(0 produktów) - 0,00 zł

Nie masz produktów w koszyku.

Swipe to the left

Pompy do oleju – czym się charakteryzują? Jakie wybrać?

By Michał Chwedkowski 26 days ago 23 Views No comments

Pompy do oleju to urządzenia służące do przelewania benzyny oraz pozostałych paliw. Są to produkty charakteryzujące się unikalną konstrukcją, zapewniającą wysoką wytrzymałość i wydajność.

Poszukując dobrej jakości sprzętu, należy wrócić uwagę na jego wykonanie oraz sprawdzić, jakie funkcje zapewniają. Zobaczmy, gdzie szukać dobrej pompy do oleju i na co zwracać uwagę przy zakupie.

Pompy do oleju – konstrukcja

Dobra pompa do oleju musi zostać wykonana z trwałych i sprawdzonych materiałów, gdyż tylko takie zapewnią jej pełną funkcjonalność. Wśród najpopularniejszych znajdziemy pompy do oleju z żeliwnym korpusem oraz antykorozyjną powłoką. Bardzo ważne jest, aby obudowa pompy była w pełni szczelna, zapobiegając utracie tłoczonej cieczy i pozwalając na kontakt pompowanego płynu z silnikiem.

Pompy do oleju – rodzaje

Pompy rotacyjne

Warto stawiać na pompy rotacyjne, samozasysające, posiadające mechaniczne uszczelnienie, gwarantujące stałą niezawodność. Wybierając wysokiej jakości pompę do oleju, nie musimy bać się o warunki atmosferyczne, gdyż urządzenia są w stanie pracować nawet przy ekstremalnej aurze. Praktyczne są również produkty mobilne, które bez problemu można przewieźć z miejsca na miejsce.

Przykładem pompy do oleju rotacyjnej jest model PIUSI Panther 72 o mocy 500W zasilany napięciem 230V. Pompa przeznaczona jest do pracy ciągłej w warunkach przemysłowych. Charakteryzuje się przeciążeniowym zaworem by-pass z silnikiem anachronicznym, zabezpieczającym urządzenie. Posiada także wewnętrzny filtr, zapobiegający dostawaniu się do pompy zanieczyszczeń.

Pompy łopatkowe

Do dystrybucji oleju napędowego świetnie sprawdzą się również pompy łopatkowe, samozasysające, zasilane elektrycznie. Pompy te wyposażone są w specjalny zawór by-pass. Charakteryzują się niewielkim rozmiarem, przez co często wykorzystywane są do użytku prywatnego.

Łopatkowa pompa do paliwa model Carry 3000 to urządzenie, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Obudowa produktu wykonana została z żeliwa, wirnik ze stali opiekanej, a łopatki z żywicy acetalowej. Świetnie sprawdza się w miejscach, gdzie jedynym zasilaniem jest akumulator maszyny rolniczej lub budowlanej.

Gdzie kupić pompy do oleju?

Decydując się na zakup pompy do oleju, warto stawiać na sprawdzonych producentów. W sklepie internetowym z osprzętem do dystrybucji paliwa znaleźć można szeroki wybór najwyższej jakości modeli znanych marek, cieszących się renomą na całym świecie. Oferta przeznaczona jest zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów prywatnych.