(0 produktów) - 0,00 zł

Nie masz produktów w koszyku.

Swipe to the left

​Pomiar paliwa w zbiorniku – jak to robić?

By Michał Chwedkowski 1 years ago 442 Views No comments

Każdy kierowca powinien mieć pełną świadomość możliwości kontroli stanu swojego pojazdu. Wykonywany raz w roku przegląd często nie wystarcza, aby utrzymać samochód w dobrej kondycji. Czujny właściciel może wykryć usterkę, zanim zrobi się ona poważna.

Istnieje wiele funkcjonalnych urządzeń, które pozwalają na monitorowanie stanu pojazdu. Jednym z nich jest odpowiedni wskaźnik paliwa, umieszczony w baku, który pozwala na systematyczne sprawdzanie paliwa w zbiorniku. Dzięki niemu nie tylko będziemy wiedzieć, kiedy należy zatankować samochód, ale również uzyskamy informację, w przypadku nieprawidłowego wycieku paliwa. Zobaczmy, jakie produkty służą do pomiaru paliwa w zbiorniku.

Wskaźnik poziomu paliwa OCIO

Jest to urządzenie umożliwiające dokładną kontrolę poziomu paliwa w zbiornikach o różnych kształtach i wysokości, aż do 4 m. Charakteryzuje się sprawnym działaniem, które polega na odczycie różnicy ciśnień: atmosferycznego i wymuszonego przez słup cieczy w sondzie pomiarowej układu. Dzięki temu użytkownicy zbiornika mogą otrzymywać stałe informacje na temat poziomu paliwa, które wyświetlają się na dołączonym elektronicznym ekranie.

Sonda hydrostatyczna do pomiaru ilości paliwa HS-50

Sondy hydrostatyczne z serii HS-50 to urządzenia, których głównym zadaniem jest stały pomiar cieczy lepkich oraz substancji o podwyższonej agresywności. Produkt wykonany ze stali nierdzewnej wykazuje dużą tolerancję na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, co oznacza, że materiał wykonawczy zapewnia wysoką odporność sondy. Sonda hydrostatyczna pozwala na uzyskanie niezwykle szybkiej i precyzyjnej informacji na temat poziomu cieczy. Tego typu urządzenia wykorzystywane są najczęściej w punktach dystrybucji paliw, ale także innych punktach przemysłowych, takich jak oczyszczalnie i przepompownie ścieków.

Sonda hydrostatyczna do pomiaru ilości paliwa KELLER

Sonda Kellera to zanurzeniowy przetwornik poziomu posiadający dużą stabilność długoterminową, zwartą budowę i wysoką dokładność. Nadaje się szczególnie do dokładnych i stabilnych pomiarów niskich spiętrzeń cieczy również zanieczyszczonych (ścieki). Sonda wykonana jest ze stali nierdzewnej. Kapsułka pomiarowa to pojemnościowy czujnik z membraną ceramiczną pokrytą warstwą złota. Nowa seria 46X/46XEi wykorzystuje sprawdzoną mikroprocesorową elektronikę przetworników serii 30X. Wartości ciśnienia uzyskane z sygnału ciśnienia i temperatury czujnika kompensowane są cyfrowo za pomocą metody modelowania matematycznego. Dane z sondy przekazywane są poprzez wyjście cyfrowe RS485.

Sonda magnetostrykcyjna do pomiaru ilości paliwa

Sonda magnetostrykcyjna DIGIMAG z certyfikatem Atex to urządzenie, działające zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej, mówiącej o tym, że produkt jest zdolny do pracy warunkach zagrożonych wybuchem. Sonda mierzy poziom cieczy na podstawie przesuwnego suwaka (dokładność 0,1mm). Produkt nadaje się do zbiorników naziemnych i podziemnych do wysokości 3,5 m. Urządzenie funkcjonuje dzięki zasadzie magnetostrykcji, która polega na powstawaniu odkształceń pod wpływem działania pola magnetycznego. W takim przypadku następuje zamiana energii magnetycznej w energię odkształcania sprężystego.

Istnieje sporo urządzeń, ułatwiających dokładne sprawdzenie poziomu paliwa w zbiorniku. Produkty dostępne w sklepie internetowym Dexoil to narzędzia o potwierdzonej jakości, umożliwiające systematyczne i kompleksowe pomiary.