(0 produktów) - 0,00 zł

Nie masz produktów w koszyku.

Swipe to the left

Pistolety do paliwa – jak wybrać, czym się charakteryzują?

By Michał Chwedkowski 2 years ago 119 Views No comments

Jedną z najważniejszych części osprzętu paliwowego są niewątpliwie pistolety do paliwa. To dzięki nim można sprawnie tankować pojazdy, dokładnie kontrolując przepływ paliwa i zapewniając czyste, płynne napełnianie baku.

Każdy pistolet pełni ważną funkcję w działaniu układu dystrybucyjnego, dlatego warto zwracać uwagę na to, co wybieramy. Jakie są rodzaje pistoletów do paliwa i gdzie znajdziemy solidne modele?

Rodzaje pistoletów do paliwa

Wśród pistoletów do paliwa i oleju, znajdziemy modele manualne oraz automatyczne.

Pistolet do paliwa manualny

Dobre pistolety manualne charakteryzują się wytrzymałą konstrukcją. Ich korpus najczęściej wykonany jest z utwardzonego aluminium, zapewniającego lekkość, przy jednoczesnej wytrzymałości na czynniki zewnętrzne.

Pistolety manualne,w zależności od modelu, przeznaczone są do tankowania jednego rodzaju paliwa, lub mogą być wykorzystywane do przelewania benzyny, oleju napędowego oraz diesla. Podczas zakupu takiego produktu warto zwrócić uwagę na jego kształt. Najlepiej, gdy będzie on ergonomiczny i łatwo zmieści się w dłoni. Wielu producentów stosuje specjalne gumowe uchwyty, które zapobiegają ślizganiu się pistoletu w rękach i ułatwiają tankowanie.

Wśród pistoletów manualnych, polecamy uniwersalny model PIUSI Self3000, który sprawdzi się do tankowania różnych rodzajów pali lub niezawodny PIUSI PISTOL ONE, idealny do tankowania oleju napędowego.

Pistolet do paliwa automatyczny

Podobnie jak pistolety manualne, także pistolety automatyczne dostosowywane są zazwyczaj do danego rodzaju paliwa. Tego typu modele mogą być wyposażone w licznik przepływu paliwa. Pistolety automatyczne wykorzystywane są najczęściej w instalacjach, w których nie ma zamontowanego przepływomierza za pompą paliwa.

Niewątpliwą zaletą pistoletów do paliwa z licznikiem jest to, że podczas tankowania nie trzeba się odwracać, aby zobaczyć, ile paliwa zostało już przelane.

Pistolet Automatyczny do Oleju Napędowego – A120 to ciekawa propozycja dla wszystkich osób, które poszukują produktu o solidnej obudowie, ergonomicznej konstrukcji i łatwości w użyciu.

Pistolety do paliwa – gdzie kupić?

Sklep internetowy z osprzętem do paliwa Dexoil oferuje szeroki wybór pistoletów do diesla, oleju, benzyny oraz AdBlue. Każdy z udostępnionych produktów charakteryzuje się sprawdzoną jakością i dużą funkcjonalnością. Sklep współpracuje z najlepszymi markami, znanymi z tworzenia dobrej klasy sprzętu do dystrybucji pali, takimi jak Piusi czy Adam Pumps.