(0 produktów) - 0,00 zł

Nie masz produktów w koszyku.

Swipe to the left

​Pistolety do oleju napędowego – manualne i automatyczne. Jakie wybrać?

By Michał Chwedkowski 1 years ago 90 Views No comments

Pistolet do oleju stanowi element, który jest niezbędny w każdym punkcie dystrybucji paliwa. Trudno jest sobie wyobrazić stację paliw, która nie miałaby na wyposażeniu takiego sprzętu. Jest to niemożliwe, ponieważ pistolet do oleju, pomimo swojej stosunkowo zgrabnej budowy, stanowi bardzo ważną część w trakcie tankowania. To dzięki niemu cały proces przelewania paliwa jest komfortowy, a ciecz nie rozlewa się poza pojemnik. Jaki pistolet do oleju wybrać?


Pistolety do oleju napędowego - jak montować?


Zarówno ręczne, jak i automatyczne pistolety do oleju napędowego montuje się na zakończeniu węża tłoczonego w celu zwiększenia komfortu przelewania paliwa. Szeroki wybór pistoletów pozwala wszystkim osobom zainteresowanym dobrać indywidualny model, który spełni wszystkie wymagania. Dostępne w ofercie sklepu Dexoil pistolety do paliwa charakteryzują się lekką, ale solidną obudową oraz tym, że można je dopasować do wszystkich dystrybutorów, także tych najnowszych.


Podstawowym wyposażeniem pistoletów do paliwa jest przyłącze obrotowe GW1, zapobiegające skręcaniu się węża. Dostępne są pistolety o przepływie 60 l/min, 90 l/min, 120 l/min, 150 l/min, a nawet 280 l/min, wykorzystywane do tankowania samochodów osobowych oraz ciężarowych.


Pistolet do oleju napędowego – automatyczny czy manualny?


Zarówno manualne, jak i automatyczne pistolety do paliwa znajdą swoje zastosowanie na stacjach paliw oraz w punktach dystrybucji. Dostępne w najnowszych wersjach, pasując do wszystkich dystrybutorów, znacznie ułatwią działanie układu dystrybucyjnego, zapewniając szybsze i bezpieczniejsze tankowanie.


Pistolet manualny do oleju napędowego – Self3000 to solidny model, przeznaczony do tankowania benzyny, oleju napędowego oraz biodiesla. Jego korpus został odlany z wytrzymałego aluminium, charakteryzującego się wyjątkową lekkością. Prosta bezawaryjna budowa pistoletu pozwala na osiągniecie przepustowości do 150 l/min.


Pistolet automatyczny do oleju napędowego – A90 zakończony jest 1-obrotowym zakończeniem, do którego podłącza się wąż dystrybucyjny. Charakteryzuje się przepływem do 90 l/min. Jest to urządzenie zgrabne i lekkie, zapewniające proste i szybkie przelewy paliwa do zbiornika.


Pistolety do oleju stanowią nieodzowną część systemu paliwowego. Jeżeli poszukujesz dobrej jakości produktu, który usprawni funkcjonowanie twojej działalności, zajrzyj do sklepu z osprzętem do paliw i olejów Dexoil i znajdź funkcjonalne narzędzia dla swojej firmy.