(0 produktów) - 0,00 zł

Nie masz produktów w koszyku.

Swipe to the left

Liczniki przepływu paliwa – do czego służą, jakie wybrać?

By Michał Chwedkowski 2 years ago 128 Views No comments

Zadaniem liczników przepływu paliwa jest pomiar prędkości przepływu olejów napędowych oraz innych rodzajów benzyny podczas tankowania. Zobaczmy, jakie są rodzaje liczników przepływu paliwa oraz jak one działają.

Rodzaje liczników przepływu paliwa

W sprzedaży znajdziemy 3 rodzaje liczników przepływu paliwa:

  • cyfrowe liczniki paliwa;
  • mechaniczne liczniki paliwa;
  • tzw. pulsery.

Cyfrowe liczniki przepływu paliwa

Cyfrowe liczniki pomiaru paliwa charakteryzują się turbinowym systemem pomiaru przepływu cieczy. Każdy produkt posiada wyraźny ekran LCD, z którego odczytamy dane na temat:

  • pojedynczego tankowania;
  • aktualnego przepływu paliwa;
  • sumy wszystkich tankowań.

Przykładem takiego produktu jest cyfrowy licznik do oleju napędowego i benzyny PIUSI- K24 Atex. Licznik ten charakteryzuje się łatwością w montażu na końcu węża tuż przed pistoletem nalewowym. Wyposażony został w 4-cyfrowy licznik pojedynczego tankowania oraz 6-cyfrowy licznik sumujący.

Mechaniczne liczniki przepływu paliwa

Mechaniczne liczniki przepływu paliwa skonstruowane są w taki sposób, aby zapewniać wyraźny pomiar przepływu paliwa oraz oleju. Wyposażone są zazwyczaj w dwa liczniki oraz pokrętło, umożliwiające szybkie zerowanie.

Ich największą zaletą jest szeroki zakres pomiaru, licznik pokazuje bieżące zużycie oleju od 999, aż do 999999 litrów. Co więcej, maksymalne ciśnienie wynosi 3,5 bara, a maksymalna prędkość przepływu paliwa – 80 litrów na minutę. Tego typu liczniki charakteryzują się wyjątkowo mocną, solidną konstrukcją.

Licznik mechaniczny do oleju - benzyny - farb ER72M charakteryzuje się wbudowaną komorą separacyjną, eliminującą powietrze w paliwie. Zapewnia precyzję pomiaru nawet przy małych przepływach.

Pulsery

Są to proste urządzenia, umożliwiające dokładne monitorowanie przepływu paliwa. Polecamy nowoczesny pulser K24 PIUSI, przeznaczony do stosowania z benzyną, olejem napędowym i naftą. Jest to produkt łatwy w montażu, wyposażony dodatkowo w obrotowy ekran.

Liczniki przepływu paliwa stanowią bardzo ważny element na stacjach paliw. Każdy przedsiębiorca, zajmujący się dystrybucją Diesla, oleju, bądź innego paliwa, powinien zaopatrzyć się w wysokiej klasy urządzenia pomiaru.

Osoby zainteresowane zakupem nowego licznika przepływu paliwa, zapraszamy do przeglądania oferty sklepu internetowego Dexoil. W asortymencie znajduje się profesjonalny osprzęt do diesla, oleju, benzyny i AdBlue. Wszystkie udostępnione produkty są mobilne i zapewniają sprawną pracę w ekstremalnych warunkach.