(0 produktów) - 0,00 zł

Nie masz produktów w koszyku.

Swipe to the left

​Jak wygląda dystrybucja benzyny? Konfigurujemy zestaw do dystrybucji

By Michał Chwedkowski 2 years ago 1103 Views No comments

Na stacjach paliw i w punktach dystrybucyjnych zawsze musi znaleźć się odpowiedni sprzęt, który pozwoli na sprawną pracę w zakresie tankowania danego typu paliwa. Jednym z najpopularniejszych wciąż jest benzyna, co oznacza, że zestawy do dystrybucji benzyny znajdziemy nie tylko na stacji, ale również w siedzibach wielu przedsiębiorstw, które zawsze muszą mieć paliwo pod ręką. Osoby pracujące w branży powinny wiedzieć, jak wygląda dystrybucja benzyny oraz jak skomponować dobry zestaw do jej tankowania.


Dystrybucja benzyny – jak to wygląda?

Przyjeżdżając na stację paliw, widzimy dystrybutory danego rodzaju paliwa. Cały proces tankowania zazwyczaj jest bardzo prosty, gdyż wystarczy, iż włożymy pistolet do paliwa do wlewu, czekając, aż zbiornik napełni się w odpowiedniej ilości. Tymczasem to, co z zewnątrz wygląda tak prosto, wymaga uruchomienia wielu mechanizmów, umożliwiających dokładne obliczenie ilości paliwa oraz przelewanie go z odpowiednią szybkością. Dotyczy to każdego rodzaju paliwa, także benzyny, która wciąż stanowi jedno z najczęściej tankowanych.

Właśnie dlatego każdy szanujący się punkt dystrybucji postawi na profesjonalny zestaw do dystrybucji benzyny. Można kupić gotowe urządzenie, choć znacznie częściej wybierane są poszczególne akcesoria, które następnie można skonfigurować w jeden produkt. Chcąc stworzyć sobie wysokiej jakości zestaw do dystrybucji benzyny, należy zwrócić uwagę na kilka elementów, między innymi:

  • pistolet do przelewania benzyny;
  • wąż tłoczny o odpowiedniej długości;
  • licznik benzyny.

Są to elementy niezbędne do prawidłowego działania zestawu do dystrybucji benzyny, dodatkowo dobrać można także:

  • sondę magnetostrykcyjną do pomiaru ilości paliwa;
  • czujnik poziomu paliwa w zbiorniku;
  • wąż ssawno-tłoczny.

Tworząc indywidualny zestaw do dystrybucji benzyny, można złożyć go z urządzeń znanych, dobrych producentów, uzyskując tym samym urządzenie, które długo i dobrze posłuży w pracy różnych przedsiębiorstw. Dlaczego takie rozwiązanie jest korzystne? Stawiając na indywidualną konfigurację zestawu, osoba zamawiająca ma możliwość złożenia dla siebie unikalnego dystrybutora benzyny, dzięki któremu tankowanie będzie przebiegało znacznie sprawniej. W ofercie sklepu internetowego Dexoil znajduje się możliwość stworzenia takiego kompletu z urządzeń, udostępnianych przez znane i cenione marki.

Zestaw do dystrybucji benzyny to sprzęt, który potrzebny jest w wielu przedsiębiorstwach, nie tylko na stacjach paliw. Watro więc stworzyć go sobie od podstaw, dobierając wysokiej jakości elementy.