(0 produktów) - 0,00 zł

Nie masz produktów w koszyku.

Swipe to the left

Filtry do zbiornika paliwa – czym są, jak działają?

By Michał Chwedkowski 2 years ago 115 Views No comments

Zanieczyszczony filtr paliwa może zaburzyć funkcjonowanie całego pojazdu, ponieważ stanowi jedną z najczęstszych przyczyn braku mocy pompy podczas jej załączenia. Do zabrudzenia oleju napędowego dojść może na skutek zanieczyszczeń, które dostają się do układu dystrybucyjnego.

We współczesnych pojazdach jednostki napędowe są na tyle zaawansowane, że nawet najmniejszy brud może prowadzić do uszkodzeń. Dlatego warto zainwestować w filtry do paliwa, które dzięki swojemu procesowi działania zapobiegną zakłóceniom pracy jednostki napędowej i przyczynią się do wytrącenia wody z paliwa.

Filtry do paliwa dzielimy na dwa rodzaje:

  • filtry wstępne;
  • filtry dokładnego oczyszczania.

Filtry wstępne do paliwa

Zadaniem filtrów wstępnych jest wychwytywanie i zatrzymywanie większych zanieczyszczeń mechanicznych. Jeżeli jednak chcemy, aby pompa działała prawidłowo, jeden filtr wstępny nie wystarczy i konieczne będzie zamontowanie drugiego filtra, odpowiedzialnego za zatrzymanie wody.

Wśród filtrów wstępnych znajdziemy szklany filtr paliwa do oleju napędowego Clear Captor, czyli profesjonalny filtr paliwa do Diesla, który absorbuje większe zanieczyszczenia, jak również cząsteczki wody.

Filtry dokładnego oczyszczania

Filtry dokładnego oczyszczania są dokładniejsze, ponieważ zatrzymują nawet najmniejsze cząsteczki brudu, zapewniając jednocześnie oddzielanie wody. Charakteryzują się tym, iż gwarantują filtrację na bardzo wysokim poziomie.

Szeroki wybór wysokiej jakości filtrów wstępnych i dokładnego oczyszczania firmy Adam Pumps znajdziemy w sklepie internetowym Dexoil.

Kiedy wymieniać filtry paliwa?

Szczególnie podatne na zanieczyszczenia są jednostki napędowe Diesla, dlatego zawsze trzeba zwrócić uwagę na jakość filtra w pojeździe. Co więcej, nowy filtr nie jest urządzeniem, który zapewnia działanie stałe, gdyż z czasem ulega on zużyciu i należy zadbać o jego wymianę. Nie kosztuje to wiele, a zapewnia znacznie lepszą pracę pompy, co przedkłada się na dłuższą żywotność silnika i sprawność pojazdu.

Właściciele własnych zbiorników na filtr powinni pamiętać o tym, aby wymieniać je przed każdą zimą, gdyż to właśnie w tym okresie w filtrze odkłada się najwięcej wody. Jeżeli o tym zapomnimy, konsekwencją może być naprawa osprzętu systemu dystrybucyjnego, która jest już dosyć kosztowna.

Filtry do paliwa zapewniają sprawne działanie pompy, oczyszczając paliwo z zanieczyszczeń i pozwalając samochodom na sprawne działanie. Dbając o własny pojazd, nie wolno zapominać o tych produktach, które mają spore znaczenie dla utrzymania auta w dobrym stanie.