(0 produktów) - 0,00 zł

Nie masz produktów w koszyku.

Swipe to the left

​Filtr do paliwa Diesel – jaki wybrać? Przegląd modeli

By Michał Chwedkowski 2 years ago 604 Views No comments

Jakość paliwa, oferowanego na rynku bywa różna. Często zdarza się, że olej napędowy jest zanieczyszczony, co może mieć poważne konsekwencje dla układu paliwowego pojazdu. Dlatego tak ważne jest stosowanie filtrów do paliwa Diesel, które pomagają ciecz oczyścić, a więc zapewniają też bezpieczeństwo samochodu. Zobaczmy, jakie filtry do paliwa Diesel wybrać? Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych modeli, na które warto zwrócić uwagę.


Szklany filtr paliwa do oleju napędowego Clear Captor

Filtr do paliwa Diesel Clear Captor to wykonany z najwyższą precyzją produkt zapewniający sprawne działanie układu paliwowego pojazdu. Produkt ma oryginalną, szklaną obudowę, a jego głównym zadaniem jest absorbowanie wody oraz zanieczyszczeń, które mogłyby stać się przyczyną uszkodzenia samochodu. Filtr wyróżnia się także szczelinami filtrującymi 30 mikronów, co oznacza, że absorbuje naprawdę niewielkie cząsteczki zanieczyszczeń. Model ten charakteryzuje się mocnym przepływem, aż do 100 l/min.


Filtr paliwa do oleju napędowego -ADAM PUMPS- 100 L/min

Adam Pumps to marka znana w przemyśle paliwowym. Producent zyskał renomę między innymi dzięki produkowaniu wysokiej jakości filtrów do paliwa Diesel. Ten model wyróżnia się bardzo dużą wydajnością, gdyż pozwala na przepływ nawet do 100 l/min. Dokładność filtrowania wynosi 10 μm, a temperatura, w jakiej filtr może pracować to przedział: -25°C do 120°C. Jest to produkt bardzo wysokiej jakości, kompatybilny z głowicą, charakteryzujący się uszczelnieniem NBR. Filtr ten z pewnością pomoże w dużym stopniu oczyścić ciecz, zapewniając lepsze funkcjonowanie układu paliwowego, co może przedłożyć się na przedłużoną „żywotność” całego pojazdu.


Jak działają filtry do zbiornika na paliwo Diesel?

Oprócz tego, że filtrują nieczystości, wiele filtrów do paliwa Diesel absorbuje także wodę, a filtr płytkowy jest w stanie usunąć nawet drobinki metalu. Zadaniem nowoczesnych filtrów jest jak najdokładniejsze oczyszczenie paliwa z brudu, pyłu oraz wody, aby jak najczystsze trafiało ono do układu paliwowego. Większość filtrów nadaje się do oczyszczania różnych cieczy, a więc zakupując interesujący nas produkt, musimy zwrócić uwagę, czy jest on przeznaczony także do filtrowania paliwa Diesel.


Gdzie kupić profesjonalne filtry do paliwa Diesel?

Po wysokiej jakości filtry do paliwa Diesel, zapraszamy do sklepu internetowego Dexoil. Obsługa sklepu służy dobrą radą w zakresie wyboru produktu oraz zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.