(0 produktów) - 0,00 zł

Nie masz produktów w koszyku.

Swipe to the left

​Dlaczego warto stosować uszlachetniacze do paliwa?

By Michał Chwedkowski 10 months ago 66 Views No comments

Na rynku samochodowym znajdziemy sporo produktów, których zadaniem jest wspomaganie pracy samochodu. Do tego typu akcesoriów zaliczamy uszlachetniacze do paliw, które sprzedawane są praktycznie na każdej stacji paliw i w innych punktach dystrybucji. Czym są depresatory do paliwa i jakie działanie mają na pojazd?


Uszlachetniacze do paliwa – jak działają?


Uszlachetniacze do paliwa mają za zadanie wspomagać działanie pojazdu na różne sposoby. Zobaczmy, dlaczego warto stawiać na uszlachetniacz Diesel.


Absorbuje wodę i chroni przed powstaniem korozji


Jeżeli w baku zbierze się woda, jest to bardzo niekorzystne dla całego układu paliwowego. Choć problem ten dotyczy najczęściej samochodów z instalacją gazową, może pojawić się także w silniku Diesla. Chcąc uniknąć ewentualnych nieprzyjemności, na które narażony jest pojazd, gdy do baku dostanie się woda, warto używać uszlachetniaczy, które pozwalają na wyeliminowanie wody ze zbiornika, chroniąc tym samym przed powstaniem korozji.


Usprawnia rozruch silnika w niskich temperaturach


Użytkownicy samochodów z silnikiem Diesla mogą mieć problemy z jego uruchomieniem w niskich temperaturach. I w takim przypadku również świetnie sprawdza się uszlachetniacz Diesel, który zapobiega wytrącaniu się z oleju napędowego parafiny, zatykającej układ paliwowy. Przy bardzo niskich temperaturach szczególnie przyda się depresator, który może zapobiec krzepnięciu paliwa, nawet gdy na dworze będzie -40 stopni.


Pomaga w konserwacji silnika


Uszlachetniacze do paliwa wykazują pozytywne działanie na silnik pojazdu. Pomagają w jego konserwacji, tym samym wydłużając jego żywotność. Wielu mechaników doradza stosowanie uszlachetniaczy, szczególnie w starszych samochodach.


Wydłuża żywotność filtra PDF


Uszlachetniacz zapobiega powstawaniu sadzy, tym samym poprawiając stan filtra PDF i przedłużając jego żywotność. Szczególnie pomocny jest w okresie jesienno-zimowym, gdy silnik rozgrzewa się dużo wolniej niż latem.


Obniża toksyczność spalin


Warto wiedzieć, iż uszlachetniacze mają pozytywny wpływ na środowisko, ponieważ zmniejszają toksyczność spalin. Stosując je przy tankowaniu, możemy więc przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczeń i znaleźć się w kręgu tych, którzy dbają o naszą Planetę Ziemię.


Uszlachetniacz Diesel – gdzie kupić?


Osoby, poszukujące dobrego depresatora do Diesla, znajdą wysokiej jakości produkt na stronie internetowej ze sprzętem do paliw Dexoil. Oferowane produkty wyróżniają się wysoką jakością oraz atrakcyjną ceną.