(0 produktów) - 0,00 zł

Nie masz produktów w koszyku.

Swipe to the left

stycznia 2021

​Filtry do dystrybutora paliwa – jak wybrać?

By Michał Chwedkowski 1 years ago 129 Views No comments

Na rynku dostępne są różne rodzaje paliwa i niestety nie wszystkie są całkowicie bezpieczne dla układu paliwowego pojazdów. W cieczy mogą znaleźć się zanieczyszczenia, stanowiące niebezpieczeństwo dla pracy samochodu. To właśnie dlatego coraz częściej stosuje się filtry do dystrybutora paliwa, które zapobiegają osadzaniu się pyłków i innego brudu w układzie paliwowym. Jakie są rodzaje filtrów do dystrybutora paliwa i gdzie można je kupić?


Filtry do dystrybutora – rodzaje


Zadaniem filtrów do dystrybucji paliwa jest oczyszczanie cieczy i zapobieganie przedostawaniu się brudu do układu paliwowego. Oprócz filtrów, pochłaniających nieczystości, w sprzedaży znaleźć można także filtry pochłaniające wodę oraz filtry płytkowe, będące w stanie usunąć drobinki metalu i zanieczyszczenia fizyczne.

​Pistolety do paliwa jako elementy układu dystrybucyjnego

By Michał Chwedkowski 1 years ago 142 Views No comments

Każda stacja paliw oraz punkt dystrybucji potrzebuje profesjonalnego sprzętu, który możliwi sprawną działalność firmy. Dystrybutory paliwa często wykorzystywane są również w branżach transportowych lub przemysłowych. Chcąc zapewnić klientom i swoim pracownikom możliwość szybkiego i bezpiecznego tankowania, trzeba postawić na dobrą jakość akcesoriów, które to umożliwią.


Jednym z końcowych elementów układu dystrybucyjnego, są pistolety do paliwa. Te zgrabne urządzenia zaliczane są do niezbędnych i to one zapewniają możliwość lepszej kontroli przelewania paliwa do zbiornika.


Pistolety do paliwa – do czego służą?


Każdy pistolet do paliwa służy do szybkiego i wygodnego tankowania różnego rodzaju paliw.

​Zestaw do dystrybucji AdBlue – jak działają, gdzie kupić?

By Michał Chwedkowski 1 years ago 120 Views No comments

AdBlue to specjalny płyn, którego zadaniem jest oczyszczanie spalin. Z technologii AdBlue korzysta wiele pojazdów z silnikiem Diesla, zarejestrowanych po 2015 roku. Stacje paliw oraz punkty dystrybucji coraz częściej stawiają na profesjonalne zestawy do dystrybucji AdBlue, które zapewniają sprawne i bezpieczne przelewanie płynu do osobnego zbiornika.


Jak działa AdBlue?


Niewielka ilość płynu AdBlue jest wtryskiwana do spalin w układzie wydechowym. Mocznik oraz wysoka temperatura sprawiają, że tlenki azotu zmieniają się w amoniak i dwutlenek węgla. Następnie spaliny trafiają do układu selektywnej redukcji katalitycznej, gdzie dochodzi do zamiany tlenków azotu w nieszkodliwy azot i wodę. Jest to technologia, która od wielu lat była wykorzystywana w autobusach i samochodach ciężarowych. Aktualnie stosowana jest także w samochodach osobowych z silnikiem Diesla.

​Zestaw do dystrybucji oleju napędowego – jak wybrać?

By Michał Chwedkowski 1 years ago 121 Views No comments

Każda stacja paliw oraz każdy punkt dystrybucji paliwa musi stawiać na profesjonalny sprzęt, który pozwoli dobrze działać. Zestawy do dystrybucji oleju napędowego stanowią jedne z niezbędnych w takich miejscach urządzeń. To dzięki nim tankowanie może odbywać się sprawnie i bez przeszkód. Wybierając wysokiej jakości zestaw do paliwa, należy uwzględnić pewne parametry, świadczące o jego wytrzymałości. Jak wybrać zestaw do dystrybucji oleju napędowego?


Osprzęt do dystrybucji oleju napędowego


Wśród sprzętu do dystrybucji oleju napędowego znajdziemy różnego rodzaju akcesoria, których zadaniem jest usprawnienie funkcjonowania punktu dystrybucyjnego. Stawiając na zakup zestawu do dystrybucji oleju, mamy pewność, że otrzymujemy komplet narzędzi, zapewniających możliwość szybkiego tankowania oraz dokładnego obliczenia ilości paliwa w zbiorniku.