(0 produktów) - 0,00 zł

Nie masz produktów w koszyku.

Swipe to the left

października 2020

​Zbiorniki mobilne do paliwa – do czego służą i jakie wybrać?

By Michał Chwedkowski 2 years ago 166 Views No comments

Mobilne zbiorniki do oleju napędowego potrzebne są wszędzie tam, gdzie wymagane są częste dostawy paliwa, najczęściej do miejsc pracy maszyn i pojazdów, które z nich korzystają. Dzięki takim zbiornikom transport może być przeprowadzany w najlepszych, najbezpieczniejszych warunkach, zapewniających możliwość swobodnego przewożenia oleju z miejsca na miejsce.


Mobilne zbiorniki do Diesla, benzyny lub AdBlue to sprzęt, który z pewnością przyda się wszystkim przedsiębiorcom, zajmującym się dystrybucją paliw. Z tego typu produktów korzystają także właściciele maszyn rolniczych oraz pojazdów dostawczych.

​Dystrybutory paliwa – jaka jest ich funkcja? Jak wybrać dobry dystrybutor?

By Michał Chwedkowski 2 years ago 136 Views No comments

Każda stacja paliw, która chce poprawnie funkcjonować i zapewniać swoim klientom jak najlepsze warunki, musi postawić na wysokiej jakości sprzęt do dystrybucji paliwa. Trudno jest sobie wyobrazić, aby firma, zajmująca się sprzedażą lub dostarczaniem paliwa, takiego sprzętu nie miała. Czym są zestawy do dystrybucji paliwa i gdzie można je kupić?


Zestaw do dystrybucji paliwa – co to jest?


Dystrybutory paliwa stanowią podstawowy element wyposażenia wszystkich stacji paliw. Każde urządzenie może być przeznaczone do dystrybucji konkretnego rodzaju paliwa: benzyny, oleju napędowego, AdBlue, choć są i takie, które mogą być wykorzystywane w każdym z tych rodzajów.

​Czym jest depresator? Jaki depresator do Diesla wybrać?

By Michał Chwedkowski 2 years ago 99 Views No comments

Po polskich drogach jeździ coraz więcej samochodów, napędzanych silnikiem Diesla. Decydując się na taki pojazd, warto jednak wiedzieć, jak chronić taki silnik przed mrozem, który może powodować sporo uszkodzeń.


Jednym ze składników oleju napędowego jest parafina, która w zbyt niskiej temperaturze przechodzi w stan stały. To właśnie dlatego mróz jest bardzo groźny dla samochodów z silnikami wysokoprężnymi. Przechodząc ze stanu ciekłego w stały, parafina może bowiem zatkać filtr paliwa oraz przewody paliwowe, sprawiając, że cały układ paliwowy stanie się niedrożny, a to z kolei spowoduje, że pojazd nie będzie w stanie się poruszać. Zadaniem depresatora jest właśnie obniżenie temperatury oleju napędowego, a tym samym zredukowanie ryzyka zatkania układu.

AdBlue – co to jest i co warto o nim wiedzieć?

By Michał Chwedkowski 2 years ago 75 Views No comments

Producenci nowych aut coraz częściej poszukują sposobów na redukcję trujących substancji, które mają szkodliwy wpływ na środowisko. Jednym z najpowszechniejszych rozwiązań jest płyn AdBlue. Co to jest, gdzie bywa wykorzystywany i co jeszcze warto o nim wiedzieć?


AdBlue – co to

jest?


Wbrew przekonaniu wielu osób, AdBlue wcale nie jest dodatkiem do paliwa. To roztwór chemiczny, wykorzystywany do zredukowania szkodliwych dla środowiska tlenków azotu, które wytwarzane są w procesie spalania oleju napędowego. Jest to roztwór mocznika (35%) oraz wody.