(0 produktów) - 0,00 zł

Nie masz produktów w koszyku.

Swipe to the left

​Jak wygląda dystrybucja benzyny? Konfigurujemy zestaw do dystrybucji

By Michał Chwedkowski 2 years ago 1057 Views No comments

Na stacjach paliw i w punktach dystrybucyjnych zawsze musi znaleźć się odpowiedni sprzęt, który pozwoli na sprawną pracę w zakresie tankowania danego typu paliwa. Jednym z najpopularniejszych wciąż jest benzyna, co oznacza, że zestawy do dystrybucji benzyny znajdziemy nie tylko na stacji, ale również w siedzibach wielu przedsiębiorstw, które zawsze muszą mieć paliwo pod ręką. Osoby pracujące w branży powinny wiedzieć, jak wygląda dystrybucja benzyny oraz jak skomponować dobry zestaw do jej tankowania.


Dystrybucja benzyny – jak to wygląda?

Przyjeżdżając na stację paliw, widzimy dystrybutory danego rodzaju paliwa. Cały proces tankowania zazwyczaj jest bardzo prosty, gdyż wystarczy, iż włożymy pistolet do paliwa do wlewu, czekając, aż zbiornik napełni się w odpowiedniej ilości. Tymczasem to, co z zewnątrz wygląda tak prosto, wymaga uruchomienia wielu mechanizmów, umożliwiających dokładne obliczenie ilości paliwa oraz przelewanie go z odpowiednią szybkością. Dotyczy to każdego rodzaju paliwa, także benzyny, która wciąż stanowi jedno z najczęściej tankowanych.

​Filtr do paliwa Diesel – jaki wybrać? Przegląd modeli

By Michał Chwedkowski 2 years ago 562 Views No comments

Jakość paliwa, oferowanego na rynku bywa różna. Często zdarza się, że olej napędowy jest zanieczyszczony, co może mieć poważne konsekwencje dla układu paliwowego pojazdu. Dlatego tak ważne jest stosowanie filtrów do paliwa Diesel, które pomagają ciecz oczyścić, a więc zapewniają też bezpieczeństwo samochodu. Zobaczmy, jakie filtry do paliwa Diesel wybrać? Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych modeli, na które warto zwrócić uwagę.


Szklany filtr paliwa do oleju napędowego Clear Captor

Filtr do paliwa Diesel Clear Captor to wykonany z najwyższą precyzją produkt zapewniający sprawne działanie układu paliwowego pojazdu. Produkt ma oryginalną, szklaną obudowę, a jego głównym zadaniem jest absorbowanie wody oraz zanieczyszczeń, które mogłyby stać się przyczyną uszkodzenia samochodu. Filtr wyróżnia się także szczelinami filtrującymi 30 mikronów, co oznacza, że absorbuje naprawdę niewielkie cząsteczki zanieczyszczeń. Model ten charakteryzuje się mocnym przepływem, aż do 100 l/min.

​Zestaw do dystrybucji oleju – jak wybrać? Usprawnij pracę swojego dystrybutora

By Michał Chwedkowski 2 years ago 924 Views No comments

Wszystkie punkty dystrybucji oleju potrzebują odpowiednich urządzeń, które usprawnią przelewanie i mierzenie ilości paliwa w zbiorniku. Stawiając na profesjonalny sprzęt, można poprawić jakość usług, co z kolei przełoży się na zadowolenie klientów. Z zestawów do dystrybucji oleju mogą korzystać nie tylko stacje paliw, ale także indywidualne punkty dystrybucji oleju, które można spotkać w siedzibach przedsiębiorstw przemysłowych, transportowych oraz innych, w których wymagany jest ciągły dostęp do dostawy oleju. Zobaczmy, jaki zestaw do oleju wybrać. Poniżej kilka modeli, które mogą zwrócić uwagę osób poszukujących akcesoriów dobrej jakości.


Zestaw do dystrybucji oleju napędowego Battery Kit 3000

Jest to funkcjonalny zestaw, który na pewno zwróci uwagę wszystkich właścicieli punktów dystrybucji oleju. Komplet wyposażony został między innymi w:

  • samozasysającą pompę Carry 3000;
  • manualny pistolet;
  • wytrzymałą obudowę.

​Jaką pompę do oleju wybrać?

By Michał Chwedkowski 2 years ago 700 Views No comments

Niezawodny dystrybutor paliwa wymaga odpowiedniego sprzętu. Jednym z elementów takiego układu są pompy do oleju. Niezależnie od tego, czy powadzimy własną stację paliw, czy też potrzebujemy pompy do oleju napędowego w innym celu, warto wiedzieć, jaką pompę do oleju wybrać, aby spełniała wszystkie nasze wymagania.

Sprawna pompa do oleju powinna charakteryzować się wysoką jakością wykonania oraz dobrą wydajnością. Zobaczmy, jakie pompy do paliwa cieszą się dużą popularnością.


Pompa Paliwa do oleju silnikowego- ADAM PUMPS – E220

Jest to łopatkowa pompa samozasysająca ze wbudowanym by-passem. Produkt charakteryzuje się ergonomicznym kształtem oraz dużą niezawodnością. Jest to niewielka pompa powierzchniowa, przeznaczona do pompowania głównie olejów opałowych i silnikowych. Konstrukcja pompy do oleju została wykonana z dużą starannością. Pompa monoblokowa oraz silnik z pompą tworzą jeden zespół. Korpus pompy został stworzony solidnie z żeliwa, a wirnik łopatkowy z mosiądzu. Taka budowa sprawia, że jest to naprawdę wysokiej jakości model, który może pomóc w sprawnym pompowaniu oleju.

​Co to jest AdBlue i jak tankować?

By Michał Chwedkowski 2 years ago 355 Views No comments

Od 2014 roku samochody z silnikiem Diesla zaczęto wyposażać w system redukcji tlenku azotu za pomocą AdBlue. Związane jest to z normą Euro 6, która w roku 2018 zaostrzyła się jeszcze bardziej. Szacuje się, iż w ciągu najbliższych kilku lat już każdy samochód z silnikiem Diesla będzie musiał być wyposażony w układ AdBlue. Warto więc wiedzieć, czym jest AdBlue i jak go uzupełniać oraz dlaczego warto wybrać dobry wskaźnik poziomu AdBlue.


SCR i AdBlue – co trzeba o tym wiedzieć?


SCR – czyli układ selektywnej redukcji katalitycznej, którego celem jest redukcja szkodliwych tlenków azotu w spalinach, wydalanych przez silnik pojazdu. Do jego działania wykorzystuje się właśnie AdBlue.


AdBlue – wodny roztwór mocznika, który w postaci płynnej wykorzystuje się do układu SCR w celu zmniejszenia szkodliwości wydalania spalin przez silniki Diesla.

​Licznik benzyny – działanie. Jaki licznik benzyny kupić?

By Michał Chwedkowski 2 years ago 204 Views No comments

Licznik benzyny przeznaczony jest do lepszego kontrolowania ilości paliwa w zbiorniku. Wybierając tego typu akcesoria, kierowca może dokładnie sprawdzić, ile paliwa mu jeszcze zostało, dzięki czemu wie, kiedy należy je zatankować. Co więcej, licznik benzyny pokazuje aktualny stan paliwa, co może sprzyjać bardziej ekonomicznej jeździe, gdy kierowca wie, przy jakim trybie jazdy jego pojazd spala najmniej paliwa. Do czego służy licznik benzyny i jak działa?


Jak działa licznik do benzyny?


Liczniki do paliwa umieszczone w samochodzie działają zazwyczaj na zasadzie zamontowanego w baku pływaka, który połączony jest z rezystorem zmiennym, do którego pojazd wysyła napięcie, gdy poziom paliwa zmienia się.


Licznik do benzyny może być wyposażony w miernik, którego oporność w czasie jest wysoka przy pełnym baku i niska przy pustym lub na odwrót.

​Pompy paliwa Diesel – najczęstsze usterki pomp paliwa

By Michał Chwedkowski 2 years ago 177 Views No comments

Zadaniem elektrycznych pomp paliwa jest dostarczanie paliwa ze zbiornika do silnika pod wysokim ciśnieniem. Paliwo wtłaczane jest do wtryskiwaczy, które wtryskują je do cylindrów silnika. Wyróżniamy dwa rodzaje pomp paliwa: pompę liniową oraz znajdującą się wewnątrz zbiornika.


Jak każdy sprzęt do paliwa, z upływem czasu lub przy nieodpowiednim użytkowaniu, także pompa paliwa Diesel może doznać usterki. Chcąc uniknąć takiego stanu rzeczy, najlepiej stawiać na wysokiej jakości produkty sprawdzonych producentów, takich jak ADAM PUMPS czy PIUSI, jednak żaden sprzęt nie jest niezniszczalny, dlatego warto wiedzieć, jakie są najczęstsze usterki pompy paliwa Diesel.


Najczęstsze usterki pomp paliwa


Najczęstszą przyczyną awarii pompy paliwa Diesel jest zanieczyszczenie zbiornika paliwa drobinkami brudu oraz rdzą. W przypadku elektrycznych pomp paliwa, do usterek dochodzi często również z powodu uszkodzenia przewodów elektrycznych, obluzowania połączeń, niedostatecznego uziemienia czy zbyt niskiego napięcia podawanego do pompy w wyniku przegrzania styków.

​Dlaczego warto stosować uszlachetniacze do paliwa?

By Michał Chwedkowski 2 years ago 197 Views No comments

Na rynku samochodowym znajdziemy sporo produktów, których zadaniem jest wspomaganie pracy samochodu. Do tego typu akcesoriów zaliczamy uszlachetniacze do paliw, które sprzedawane są praktycznie na każdej stacji paliw i w innych punktach dystrybucji. Czym są depresatory do paliwa i jakie działanie mają na pojazd?


Uszlachetniacze do paliwa – jak działają?


Uszlachetniacze do paliwa mają za zadanie wspomagać działanie pojazdu na różne sposoby. Zobaczmy, dlaczego warto stawiać na uszlachetniacz Diesel.


Absorbuje wodę i chroni przed powstaniem korozji


Jeżeli w baku zbierze się woda, jest to bardzo niekorzystne dla całego układu paliwowego. Choć problem ten dotyczy najczęściej samochodów z instalacją gazową, może pojawić się także w silniku Diesla. Chcąc uniknąć ewentualnych nieprzyjemności, na które narażony jest pojazd, gdy do baku dostanie się woda, warto używać uszlachetniaczy, które pozwalają na wyeliminowanie wody ze zbiornika, chroniąc tym samym przed powstaniem korozji.

​Filtry do dystrybutora paliwa – jak wybrać?

By Michał Chwedkowski 2 years ago 205 Views No comments

Na rynku dostępne są różne rodzaje paliwa i niestety nie wszystkie są całkowicie bezpieczne dla układu paliwowego pojazdów. W cieczy mogą znaleźć się zanieczyszczenia, stanowiące niebezpieczeństwo dla pracy samochodu. To właśnie dlatego coraz częściej stosuje się filtry do dystrybutora paliwa, które zapobiegają osadzaniu się pyłków i innego brudu w układzie paliwowym. Jakie są rodzaje filtrów do dystrybutora paliwa i gdzie można je kupić?


Filtry do dystrybutora – rodzaje


Zadaniem filtrów do dystrybucji paliwa jest oczyszczanie cieczy i zapobieganie przedostawaniu się brudu do układu paliwowego. Oprócz filtrów, pochłaniających nieczystości, w sprzedaży znaleźć można także filtry pochłaniające wodę oraz filtry płytkowe, będące w stanie usunąć drobinki metalu i zanieczyszczenia fizyczne.

​Pistolety do paliwa jako elementy układu dystrybucyjnego

By Michał Chwedkowski 2 years ago 227 Views No comments

Każda stacja paliw oraz punkt dystrybucji potrzebuje profesjonalnego sprzętu, który możliwi sprawną działalność firmy. Dystrybutory paliwa często wykorzystywane są również w branżach transportowych lub przemysłowych. Chcąc zapewnić klientom i swoim pracownikom możliwość szybkiego i bezpiecznego tankowania, trzeba postawić na dobrą jakość akcesoriów, które to umożliwią.


Jednym z końcowych elementów układu dystrybucyjnego, są pistolety do paliwa. Te zgrabne urządzenia zaliczane są do niezbędnych i to one zapewniają możliwość lepszej kontroli przelewania paliwa do zbiornika.


Pistolety do paliwa – do czego służą?


Każdy pistolet do paliwa służy do szybkiego i wygodnego tankowania różnego rodzaju paliw.